Vltavské výhledy

Pravý břeh Vltavy od Orlické přehrady až po přehradu Slapy skýtá nádherné výhledy ze strmých skal i ukrytých pláží. Stezky Vltavské vyhlídky vás provedou kouzelným krajem kolem řeky Vltavy.

Na výběr máte hned několik úžasných míst. Je libo ráj vyhlídek Drbákov-Albertovy skály? Nebo hledat Stopy Keltů v Hrazanech, či se vydat na nejkrásnější vyhlídku Solenickou podkovu přes hrad Vrškamýk? Ti nejzkušenější turisté mohou projít všechna tato místa po více než 100 km dlouhé trase vedené po turistických značkách.

TOP lokality:

Drbákov-Albertovy skály 7 km

Sedmikilometrový okruh naučné stezky vás provede po skalách nad Vltavou nedaleko obce Nalžovice. Čeká na vás hned deset vyhlídek. Postupně navštívíte Albertovu vyhlídku, Bartůňkovu vyhlídku, Bílou skálu, nebo Tisovou vyhlídku. Část stezky vede po strmém úbočí, kde se cítíte jako na skutečné vysokohorské tůře. Nechybí ani náročnější úseky jištěné řetězy.

Solenická podkova a rozhledna Milada

Ikonický pohled na Vltavu nabídne vyhlídka u Altánku ze skály Na Vraném na Solenickou podkovu. Dostanete se sem z obce Zduchovice. Na druhém břehu u osady Zadní Chlum stojí nová rozhledna Milada s úžasnými výhledy na celé Povltaví a krajinu Toulavy.

Vyhlídka opata Zavorala a keltské Oppidum Hrazany

Úžasný pohled na Slapskou přehradu se vám otevře z Vyhlídky Opata Zavorala s kamenným křížem v úzkém cípu země mezi Vltavou a potokem Mastník. Stezka Opata Zavorala, která vede až k mysu, kde stával hrádek Ostromeč se tu napojuje na areál keltského oppida Hrazany- jednoho z největších v ČR. Do dob starých Keltů vás zavede několik naučných panelů. A ty výhledy…


load