Jak vypadá císařská koruna? Ukážeme vám ji!

Koruna císařů Svaté říše římské symbolizovala moc a vzbuzovala nesmírnou úctu. Není divu, takový skvost měl – a stále má! – až magický vliv na každého, kdo ho kdy spatřil. A vy máte nyní možnost vidět repliku této vzácnosti na vlastní oči.

Kopie císařské koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny budou vystaveny na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World v Praze. Jedna z nejvýznamnějších turistických akcí nejen v rámci České republiky, ale i celé střední Evropy se bude konat od 13. do 16. února v areálu PVA EXPO Letňany a my na ní samozřejmě nemůžeme chybět. A nejen to – máme tu čest přestavit vám v našem stánku zmíněné repliky insignií králů a císařů.

Expozice Středočeské centrály cestovního ruchu bude primárně věnovaná našemu novému tématu nazvanému „Střední Čechy královské“. Středočeský region je lokalitou doslova napěchovanou středověkými pamětihodnostmi a odkazy starobylých panovnických dynastií. S velkou radostí vám první ukázky našeho nového směřování a námětu představíme na veletrhu, kde se také dozvíte, na co vše se můžete v roce 2020 v královském Středočeském kraji těšit. 

Ještě předtím, než se na Holiday World vypravíte, podívejte se na poutavý dokument o historii a výrobě repliky koruny císařů Svaté říše římské. Zhotovit tak unikátní a zdobný klenot, jakým tento symbol byl, zabere mnoho času, hodiny, týdny a měsíce usilovné a pečlivé práce. Talentovaným tvůrcům trvala výroba dva roky, ale výsledek stojí za to. Ostatně posoudit ho můžete sami zde!

Adresa:
load