Melodie středočeského léta

Rock, pop, jazz, klasická i dechová hudba… Během celého měsíce vás budou provázet dovádivé i vážné tóny, zvuky kytar, trubek, houslí, zpěv operních pěvců i rockerů. Složili jsme pro vás symfonii léta 2019 a ta začíná právě TEĎ!

Sluneční paprsky vás hladí po tváři a pivo v kelímku ve vaší ruce se barví do jiskřivě zlatavé. Kolem se vlní první akordy kytarové předehry, přivíráte oči a začínáte se pohupovat do taktu. Festival začíná a vám je skvěle! Léto přichází a vy jste se rozhodli přivítat ho tím nejlepším možným způsobem – hudbou a dobrou náladou. A kdy s poctivým vítacím ceremoniálem začít?

Co třeba hned 1. června na Okoři? Pod majestátní siluetou zříceniny středověkého hradu se rozezní nástroje kapel Škwor, Rybičky 48, Lake Malawi, UDG a mnoha dalších. Festival Okoř se šťávou se zde koná již po dvacáté první a i letos to bude velkolepé.

První červnovou sobotu bude skvělými melodiemi obklopen nejen hrad Okoř, ale také zámek Tloskov, který slouží jako centrum sociálních služeb už celých 60 let. A takové jubileum si žádá poctivou oslavu. Za doprovodu sametového hlasu Anety Langerové a hravých textů písní skupiny Tata Bojs a Horkýže Slíže vám bude zkrátka a dobře krásně. K dobrému pocitu zajisté přispěje i to, že jste návštěvou Tloskov Festu přispěli na smysluplnou a důležitou věc – veškerý výtěžek z prodeje vstupenek získá právě Centrum sociálních služeb Tloskov.

Sice jste s největší pravděpodobností svátky hudby už otevřeli, ale rozhodně nebude na škodu s „votvíráním“ pokračovat, protože příjemných zážitků není nikdy dost a multižánrový Votvírák (14.-16. června) se mezi ty nejlepší akce léta určitě zařadí. Jako důkaz poslouží jen pár jmen a názvů kapel ze seznamu interpretů: Kryštof, Divokej Bill, Wohnout, Rytmus, Sto zvířat , Gaia Mesiah, Jaroslav Uhlíř… Už jen podle tohoto stručného výčtu je jasné, že dramaturgům záleží na tom, aby bylo složení účinkujících rozmanité a oslovilo diváky různého věku i s rozdílným vkusem. Ať už se vám nejlépe tančí na oddechové songy, nebo nedáte dopustit na pořádný odvaz, na Votvíráku si přijdete na své.

Nemáte chuť na malou změnu žánru? Pozorně se zaposlouchejte a uslyšíte zvuky trubek a saxofonů, které vás lákají na pouť časem na začátek 20. století, za oceán do New Orleans. Namítnete, že jste v Čechách a ne za velkou louží… Nevadí, ani trošku, i my v srdci Evropy umíme hrát jazz! Přesvědčí vás o tom na festivalu Jazz Černošice, který se koná od 5. do 9. června. Skvělí muzikanti vás vmžiku přenesou do období zlatého věku tohoto hudebního žánru a strhnou vás k tanci dokonce i v ulicích.

Další zastávkou na vaší červnové hudební pouti může být město Kolín v době, kdy skládá poctu svému rodákovi – kapelníkovi Františku Kmochovi. Kmochův Kolín, respektovaný festival dechové hudby, je naplánován na pátek a následný víkend 7. až 9. června.

Když už jste začali cestovat hudebními dějinami, pokračujte ve své pouti dál a vydejte se ještě hlouběji do minulosti, a to pod taktovkou takových velikánů klasické hudby, jako jsou Antonín Dvořák, Giuseppe Verdi a Giacomo Puccini. Ve vznešených kulisách Kutné Hory se od 15. do 23. června odehraje operní pocta nejen výše zmíněným skladatelům. Operní týden Kutná Hora na několik večerů promění centrum města v místo, kde se stálost starobylých staveb ještě umocní v kontrastu s prchavostí a vzletností zapěných tónů. Takový prožitek si určitě nechcete nechat ujít.

Návštěvami všech těchto akcí se zajisté nejen naladíte na léto a jeho uvolněnou, prosluněnou atmosféru, ale také si rozšíříte obzory a přidáte na seznam svých báječných zážitků mnoho nových položek!
Adresa:
load