Cyklovýlet z Mariny Slapy za starou Vltavou

Ze Staré Živohošti vyjedeme po silnici do Záhoří, kde na křižovatce pojedeme rovně a napojíme se tak na cyklotrasu (CT) 301, po níž kolem rozhledny Besedná dojedeme do Lipí, kde z CT 301 odbočíme na Chotilsko. Zde můžeme navštívit unikátní expozici Historie staré Vltavy s modelem vltavského údolí z doby před vznikem přehrad vltavské kaskády, nebo se pobavit a občerstvit v zábavním parku Tepfaktor. Z Chotilska se vrátíme po silnici zpět do Lipí, ale na křižovatce odbočíme doprava a po CT 301 dojedeme přes Sejckou a Prostřední Lhotu do Mokrska. Na kopec s rozhlednou nad vesnicí vystoupáme mírnější trasou od dětského hřiště po červených šipkách. Od rozhledny se vydáme po žluté turistické značce po lesní cestě až k asfaltové silničce, kde odbočíme doleva, na první křižovatce doprava a vystoupáme opět do Sejcké Lhoty, odkud dojedeme po již projeté trase zpět na Starou Živohošť.

Trasa je dlouhá cca 20 km a je vhodná pro horské kolo a mírně pokročilé cyklisty.

Trasa: Marina Slapy – Besedná (rozhledna) – Lipí – Chotilsko (expozice Historie staré Vltavy, Tepfaktor) – Prostřední Lhota (muzeum) – Mokrsko (rozhledna) – Sejcká Lhota – Marina Slapy


Varianta pro horské kolo:

Cyklisté, kterým nevadí vedení kola necelý kilometr v nesjízdném terénu a přenášení kola přes potok, mohou po žluté turistické značce pokračovat po silničce rovně kolem sochy Sv. Jana a vyhlídky na Vltavu cca 1,5 km a u odpočívadla odbočit doleva na lesní cestu z kopce - Naučná stezka Prof. PhDr. Františka Drtiny. Cesta vede z prudkého kopce lesní školkou k potoku (tento úsek je na kole nesjízdný), přes nejž lze kolo přenést a vystoupat ke sjízdné lesní cestě na protější stranu údolí. Stále po žluté značce pokračujeme přes osadu Hněvšín ke křižovatce Záhoří, odkud dojedeme po silnici zpět na Starou Živohošť.

Trasa ve variantě pro horské kolo je dlouhá 21 km a vhodná pro pokročilé cyklisty v dobré fyzické kondici.


load