Květinový den

Spolek Fakt-Um, Klára Franc Vavříková, Sázavský klášter a město Sázava vás zvou na 9. ročník akce s názvem Květinový den dne 12. května 2019 od 10:00 do 16:00 hodin.

Letošní akce s názvem Malý princ se koná na zahradě Sázavského kláštera. Návštěvníky kláštera čeká velmi pohodový den a velký kulturní zážitek. Řemeslníci nabídnou pěkné řemeslné zboží a někteří i dílničky. Zahrada kláštera bude provoněna kořením, květinové dekorace a vazby Kláry Franc Vavříkové skvěle tematicky doplní celou akci, stejně tak i masky a výstava dětských děl. Nejen děti si užijí pohádku a malování na obličej.

Vstupné je dobrovolné a bude použito na odkrývání fresek „Výjevy ze života sv. Prokopa“ v ambitu kláštera.

U příležitosti Květnového dne je na téma Malý princ vyhlášena výtvarná soutěž. Obrázky do soutěže se mohou zasílat od 1.3. do 1.5. 2019 na adresu Sázavského kláštera, čp.72, 28506 Sázava. Soutěžní obrázek je třeba na zadní straně označit školou. jmény tvůrců a telefonním číslem. Vítězové budou vyhlášeni v neděli 12.května během akce a odměněni hezkými cenami. Všechny soutěžní obrázky budou vystaveny v areálu kláštera k zakoupení. Ceny pro letošní výtvarnou soutěž budou opět velmi pestré - pohádkové prohlídky v zámku Mníšek pod Brdy, prohlídky zámku Hořovice, prohlídky Růžové zahrady na Konopišti, floristická dílna s mistryní České republiky ve floristice Klárou Franc Vavříkovou i dobrodružná prohlídka tajemných sklepení a půd Sázavského kláštera, rodinné vstupenky do sklářského centra Huť František v Sázavě a dále pak věcné ceny.

Adresa:Sázavský klášter, Sázava, 285 06
GSM:+420 605 800 104
Web:www.klaster-sazava.czwww.fakt-um.cz
load