Cykloprůvodce Labská stezka v infocentrech Středočeského kraje

Cyklistická sezóna klepe na dveře a s jarem se zaplní také jedna z nejdelších cyklotras – Labská stezka. Novinky na trase, tipy na ubytování a restaurace, ale i další rady na cestu nabízí Cykloprůvodce Labská stezka. Ten je od března zdarma k dostání i v infocentrech podél stezky ve Středočeském kraji, na veletrzích a cykloakcích a u služeb s certifikací Cyklisté vítáni.

Velký průvodce je ve formátu, který se vejde do každé cyklobrašny na řídítkách. Nabízí schematické mapy, které provedou cyklisty Labskou stezkou. Jsou v něm informace o hlavních atrakcích, turistických infocentrech, přívozech, v případě potřeby jsou v něm doporučeny i prověřené cykloservisy. Kromě toho v něm cykloturisté naleznou také tipy a kontakty na ubytovací a stravovací zařízení podél 1300km dlouhé Labské stezky. Původce je dostupný v českém a německém jazyce.

„Středočeský kraj vítá cyklisty s otevřenou náručí. A jsem velice rád, že je Labská stezka u cyklistů tak oblíbená. Snažíme se, aby cyklisté měli ve Středočeském kraji co nejlepší servis a aby bylo co nejvíce míst kolem stezky k cyklistům co nejpřívětivějších. K tradičnímu servisu patří také dostupnost velkého cykloprůvodce, který nabízí města podél Labské stezky,“říká Marek Černoch, zastupující ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Labská stezka je 1300 km dlouhá trasa podél řeky Labe od pramene v Krkonoších až po ústí řeky do Severního moře. V Česku čeká cyklisty 380 km Labské stezky plných kulturních a přírodních zážitků. Ve Středočeském kraji se projíždí rovinatou části trati přes romantická města s bohatou historií jako jsou Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Nymburk, Kolín či Mělník. Labská stezka nabízí v Česku i 80 km dlouhou odbočku z Mělníka do Prahy. Český úsek Labské stezky je značený jako cyklotrasa CT 2, částečně i česko-německým logem stezky stejně jako logem evropské trasy EuroVelo 7 (Praha – Dolní Žleb) a EuroVelo 4 (Praha – Lázně Toušeň – Kolín).

Místa, kde je cykloprůvodce k dostání:

Informační centrum Brandýs n. L.-Stará Boleslav

Infocentrum MěÚ Kralupy n. V.

Čelákovické infocentrum Čelákovice

Informační centrum Lysá n. L.

Turistické informační centrum Nymburk

Turistické informační centrum Poděbrady

Informační centrum Kutná Hora

Turistické informační centrum Týnec n. L.

Městské informační centrum Kolín

Turistické informační středisko Mělník

 
Adresa:
load