Únor - top akce měsíce

16. 2.  Excalibur race / Hornický skanzen Mayrau www.excaliburrace.cz

Před dvaceti lety zde zasypaly těžební jámy, ale bývalý důl Mayrau nedaleko Kladna žije neustále. V polovině února, 16. 2. 2019, zde milovníci výzev poběží Excalibur race. Extrémní překážkový závod je zavede do řetízkové šatny, důlní šachty nebo na povrchový důl. Závodníci absolvují 5 km dlouho trať, na které bude připraveno 28 překážek na sílu a mrštnost, a do cíle určitě nedorazí čistí a suší. Registrace je možná i na místě, tak neváhejte.

17. 2. Sukův hudební Štiřín / zámek Štiřín www.stirin.cz

I v únoru pokračuje cyklus exkluzivních koncertů Sukův hudební Štiřín. V neděli 17. února zahraje v prostorech místního zámku klavírní virtuóz Igor Ardašev. Zazní skladby velikánů – Janáčka, Schuberta, Dvořáka a Čajkovskiho. Již 25 let odkazují tyto koncerty k významné osobnosti české hudební scény – Mistru Josefu Sukovi.

22. 2. Dark SNOW 2019 / Skiareál Monínec https://dark.snow.cz

Noční lyžařský závod, který nemá obdoby, se pojede i letos v lyžařském středisku Monínec. Na trati se 22. února bude rozhodovat o královi a královně nočního sjezdu. V loňském roce se sešla stovka nadšených lyžařů a jejich počet můžete v tomto roce rozšířit i vy. Díky kvalitním sněhovým podmínkám bude trať výborně připravena a branky opět rozblikají červená a modrá světýlka, která budou lyžaře navigovat.

Labyrint zámku Loučeň otevřen i v zimě, https://www.zamekloucen.cz/

Procházku v zimní přírodě lze zpříjemnit návštěvou zámecké zahrady. Ta u zámku Loučeň je navíc jedinečná – nachází se v ní Labyrintárium. To je tvořeno jedenácti labyrinty a bludišti v šestnáctihektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů. Každý z labyrintů je přitom zcela jiný, každý byl vytvořen ze zcela jiného materiálu. A zábava je to pro děti i dospělé. Přístupný je i samotný zámek, který láká také na speciální večerní sobotní prohlídky při svíčkách.

Zámek Radima zimní prohlídky, https://zamek-radim.cz/

Zatímco většina zámků a hradů má během zimy zavřeno, je zámek Radim jednou z výjimek. A právě zde zažijeteatmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno mají vždy o víkendu od 11 do 16 hodin. Vybrat si lze ze tří okruhů – sklepní prostory, reprezentativní prostory nebo dětskou trasu. Specialitou je noční okruh při svíčkách, který sestává z prohlídky černé kuchyně a prvního nadzemního podlaží.

Adresa:
load