Zámek Ratměřice

Zámecký hotel v Ratměřicích nabízí luxusní ubytování s maximálním pohodlím a prvotřídní kvalitou interiérů.

Hotel Zámek Ratměřice nabízí vše nejen pro romantický pobyt na zámku, ale i sportovní vyžití. Pokoje zámeckého hotelu jsou standardně vybaveny wifi připojením, TV, telefonem, minibarem, osobním trezorem, vysoušečem vlasů, luxusní přírodní kosmetikou, župany a nadstandardně pohodlnými postelemi. Zámecká restaurace Sequoia s terasou a přírodním jezírkem nabízí velice příjemné prostředí pro zajištění rautů, coffee breaků, servírovaných obědů nebo večeří. O kulinářské zážitky se zde stará šéfkuchař se zkušenostmi z restaurace, která byla oceněna michelinskou hvězdou, Ondřej Soukup. Servíruje se zde sezónní à la carte s použitím kvalitních surovin od vybraných lokálních dodavatelů.

 V rámci pobytu lze bezplatně využívat hotelové fitness a parkoviště.

Hotel dále nabízí širokou škálu možností relaxace a regenerace v moderně zařízeném wellness centru. Chvilku hřejivého odpočinku si lze dopřát ve finské sauně, parní sauně s vonnou esencí a studenou sprchou. Příjemnou masáž těla si hosté mohou dopřát v zážitkové sprše s masážními tryskami a jacuzzi. Opálit se dá v luxusním vertikálním soláriu s možností poslechu hudby z vlastního mobilu.Ve wellness centru je také tepidárium – regenerační, odpočinková místnost s vyhřívanými lehátky a lavicí. Pro aktivaci imunity, léčbu rýmy, nachlazení a bronchitidy, lze využít program „sea klima“. Pobyt v tepidáriu zároveň přispívá k celkové regeneraci organismu, eliminuje stres a napětí a má pozitivní vliv na léčbu zánětlivých procesů v těle.

Původní barokní zámek nechal počátkem 18.století postavit Jan Antonín Kořenský z Terešova. Po Kořenských se majitelé zámku často střídali, v roce 1751 jej získali členové rodu Sternhalů, v roce 1830 zámek koupila hraběnka Henrietta Chotková z Chotků a Vojnína. Rod Chotků  se zasloužil o klasicistní přestavbu zámku a o založení anglického krajinářského parku. Dalším rodem, který přispěl k rozkvětu zámku byli Kabešové, kteří zámek vlastnili od roku 1926. JUDr. Vladimír Kabeš byl zakladatelem společnosti Aero. Podruhé světové válce byl zámek znárodněn. V roce 1989 se vrátil do vlastnictví rodiny Kabešů.  Současná podoba zámku je zásluhou majitele Ing. Tomáše Nováka.

V překrásném zámeckém parku rostou dva stromy sekvoje obrovské, jež jsou svojí výškou 42m nejvyšší v české republice.

K zámku Ratměřice vede nejlepší trasa po dálnici D1, výjezd 21 Mirošovice, pak po silnici č. 3 směr Tábor. Ve Voticích odbočka na silnici č.150 směr Jankov. 

11, 5 km od Ratměřic se rozkládá městys Neustupov s památnou lípou (Kaplířova lípa),se kterou se objetím loučil český šlechtic Kašpar Kaplíř ze Sulevic před cestou do Prahy kde byl na Staroměstském náměstí v roce 1621 popraven. Další pamětihodností tohoto malého městysu je kostel Nanebevzetí Panny Marie na návsi,  hrobka Aichelburgů a židovský hřbitov ze 17. století. Na nedalekém vrchu Špejchar stojí opravená kaplička Panny Marie. Cesta z Ratměřic do Neustupova trvá pěšky 3,5 hodiny, na kole je to 9,3 km a dá se ujet za 50 minut.

mail
Adresa:Zámek Ratměřice, Ratměřice, okres Benešov, 257 03
Telefon:+420 312 600 100
E-mail:recepce@zamek-ratmerice.cz
Web:www.zamek-ratmerice.cz

Kapacita

Kategorie: Šlechtické ubytování
load