Soundtrack Festival 2023

soundtrack

Mezinárodní festival filmové hudby proběhne 24. - 27.8.2023

Poslední srpnový víkend bude v Poděbradech opět patřit filmové hudbě. V letošním ročníku si pro Vás pořadatelé připravili hned dvě novinky. První je nová scéna v nádherném prostoru zámecké zahrady a druhou je festivalový kinosál, ve kterém budou promítány filmy s důrazem na jejich hudbu.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 24.8. poprvé ve festivalovém kinosále. Festival zahájí film II Boemo s Vojtěchem Dykem v hlavní roli.

Páteční odpoledne bude věnováno hudbě filmů režisérky Alice Nellis. Hudebník a skladatel Honza Ponocný představí hudbu z filmů Mamas a Papas, Perfect days, Revival, Buko a Andělé všedního dne.

Na festivalu vystoupí také skupina Tros Discotequos (Vojtěch Dyk, Jan Maxián a Jakub Prachař), která vám v pátek 25.8. zahraje nejen písně filmové ale i na přání. Bohužel lístky na koncert jsou už vyprodány. Možností je celofestivalová vstupenka Golden Pass.

Festivalovou premiéru bude mít skupina BUTY s koncertním podtitulem Filmová jízda. Koncert bude unikátní tím, že veškeré skladby zazní s doprovodem videoklipů a sestřihů z filmu Jízda.

Osmdesáté narozeniny na festivalu oslaví Václav Neckář. Těšit se můžete na zpěvákovi největší hity a na vzpomínky na jeho největší filmové role. Václav Neckář vystoupí za tradičního doprovodu skupiny Bacily.

Sobotní večer pak bude patřit česko-polskému filmu Je třeba zabít Sekala za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Snímek získal deset Českých lvů a toto bude jeho světová premiéra v koncertním provedení.

Festival uzavře v neděli odpoledne Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s programem Poklad na stříbrném plátně.

Podrobný program s dalšími vystupujícími naleznete na webových stránkách a FB festivalu.

Přejeme příjemnou zábavu!


Foto: Soundtrack Festival

Vytvořeno 25.6.2023 9:13:26 | přečteno 44x | brigada.poapo
load