Nová díla z Metalového sympozia v Mladé Bolesalvi

Metalové sympozium 22, autor: Zdeněk Kolín

Z letošního 9. ročníku vzešlo mnoho různorodých uměleckých výtvorů. 

Zajímavé a různorodé výtvory z kovu a dřeva, ale i řada výtvorů street art na více místech v Mladé Boleslavi vznikly během Metalového sympozia, které se konalo ve dnech 6. až 10. června. Program sympozia v pátek vyvrcholil koncertem kapely Laura a její tygři v areálu Střední průmyslové školy Mladá Boleslav, kde bylo také po celý týden zázemí této unikátní akce. Letošního tvůrčího setkání se zúčastnili umělci z několika světadílů.

Kovářský sochař z Izraele  Zeevik Gottlieb vytvořil dílo Friendship, Argentinec Daniel Sotelo stvořil z kovu dílo Jaguarette, (kovo sochař), Turek Ilker Yardimci  pojmenoval výsledek svého snažení Sphere a Australan Matt Hill  vytvořil dílo nazvané Slunce z východu.Českou republiku zastupovali řezbáři Marián Maršálek a Václav Kyselka, kteří tvořili lavičky na téma Boleslavští sportovci.
Na dalších místech tvořili zajímavá díla hned čtyři streetartisté. Jan Jírovec s kolegou vytvářeli v leteckém muzeu 3D street art na téma „počátky letectva“. Tvůrce Caer8th parkovacím domě Klaudiánovy nemocnice (7. a 6. patro) pokračoval  na práci z loňského ročníku na téma vesmír a atmosféra. Dvojice Lukeroze Slovenska navázala také na práci z loňska, kdy v jednom z podchodů pod tratí na Krásné louce vytvořiliobrazy na téma džungle a letos zde malovali na téma africká savana. Vladimír Tůma vytvářel obrazy na téma metro v garážích Bondy centra.


Zatímco výsledky tvůrců streetartu si mohou zájemci již nyní prohlížet, díla dřevořezbářů a sochařů budou postupně rozmisťována na různých veřejně přístupných místech Mladé Boleslavi a budou tak dále obohacovat tuto již léta budovanou široce rozprostřenou galerii pod širým nebem. Organizátorem a hlavní duší metalového sympozia je vedoucí Infocentra Mladá Boleslav Gérard Keijsper.

Více fotografií naleznete zde.Vytvořeno 16.6.2022 14:27:10 | přečteno 121x | kristyna.kleiblova
load