Muzejní noc v Mladé Boleslavi

muzejni noc

Zase po roce je tu vaše oblíbená akce - Muzejní noc, která tento rok proběhne už v pátek 19.5. Své brány všem návštěvníkům otevře Škoda Muzeum, Městský palác Templ, Sbor českých bratří, Galerie Pod Věží, Muzeum Mladoboleslavska a Letecké muzeum Metoděje Vlacha.

Už tento pátek 19. 5. proběhne Muzejní noc v Mladé Boleslavi. Všem návštěvníkům se otevřou brány muzeí a budou je moci zdarma navštívit. Akce je zpestřena bohatým doprovodným programem. A na co se v jednotlivých místech můžete těšit?


Ve Škoda Muzeu si budete moci prohlédnout expozice a depozitář prototypů a sportovních vozů Škoda. V sále Laurin & Klement Forum na vás bude čekat pohybové divadlo Lindo, hop!, za doprovodu Originálního Pražského Synkopického Orchestru, předvede autorskou hudebně-taneční grotesku s názvem Pingls aneb Hot café revue. Připravena bude i degustace vín za účasti zkušeného someliéra. Pro děti bude připraven tvořivý workshop.

V Městském paláci Templ můžete navštívit prohlídku stálé muzejní expozice o historii Mladoboleslavska. Pro děti budou po celý večer připraveny tvořivé dílničky. V 19:00, 21:15 a 22:30 se můžete těšit na kouzelnícké a kejklířské vystoupení Petra Theimera a v galerii na koncert básníka a písničkáře Jiřího Dědečka, který vystoupí v 19:30, 20:30 a 21:30. 

Ve 20:00 vystoupí ve Sboru českých bratří pěvecký sbor Gospel Voices. Dále vystoupí i skupina T.E.T.R.I.S. - tanec s plameny, hra světel a tmy. Představení začne ve 22:00, vstup zdarma. 

Výstavu fotografií Zdeňka a Jana Halíře si můžete prohlédnout v Galerii Pod Věží. Přístupná bude i vyhlídková věž s výhledem na Staroměstské náměstí zahalené tmou a osvětlený hrad.

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha budou pro vás připraveny letecké ukázky a to od 18:00 do setmění. Poté vystoupí jazzová kapela Steamboat se zpěvačkou Evou Emingerovou. 

Na nádvoří Mladoboleslavského hradu budou mezi 18:00 a 23:00 čekat kejklíři, šermíři, řemeslníci a hudebníci. 

Návštěvníci mohou využít MHD zdarma na trase Škoda Muzeum - Staroměstské náměstí - Letecké muzeum.

Přejeme příjemnou zábavu!
Vytvořeno 17.5.2023 19:47:31 | přečteno 14x | brigada.poapo
load