Legiovlak

Legiovlad

Na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi je od úterý 17. srpna až do neděle 22. srpna k vidění legiovlak. Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak si mohou zájemci prohlédnout zdarma ve všední dny od 8 do 18 hodin a v o víkendu od 9 do 19. hodin.

Hlavní nádraží v Mladé Boleslavi je již dvanáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 
Od prvního dne se vydávají zájemci za touto atrakcí a mají tak šanci nejen dobré zábvy pro děti i dospělé, ale především poučení. 

Vytvořeno 17.8.2021 21:53:43 | přečteno 180x | marketa.pospichalova
load