Den matek a Květ(n)omluva na zámku Loučeň

Zámek Loučeň, autor: Jiří Teper

V zámeckých labyrintech a bludištích můžete oslavit druhou májovou neděli Den matek. 

8. května mají všechny maminky vstup do zámecké zahrady s labyrinty a bludišti zdarma v otvírací době od 10 do 19 hodin.

V zámeckém parku můžete také potkat květinovou vílu Jiřinku. Pokud vyřešíte tajenku při zábavném a poučném   putování "Za květinami celého světa" , odnesou si Vaše děti malý dárek pro radost a vzpomínku na celé léto. Ve 14:00 bude víla číst u našeho zámeckého bonbónovníku květinové pohádky a potom nabídne dětem, ale i dospělým, část z loňské sklizně.

A ať můžete hodit alespoň na jeden den starosti za hlavu, objednejte si piknik nebo jinou dobrotu od zámeckého šéfkuchaře. https://www.zamekloucen.cz/eshop/gastronomie/kat12.html

Květ(n)omluva

Pokud Vás láka netradiční prohlídka loučeňského zámku provedou Vás od 30. 4. do 5. 6. kromě člena knížecí rodina také květiny!

Jaké vzkazy si mezi sebou posílali kníže Alexandr a kněžna Marie, kteří spolu strávili 59 let společného života? Nebo princ Erich s kněžnou Gabrielou, kteří spolu měli devět dětí? A týká se květomluva jen lásky, nebo toho můžete květinami vyjádřit mnohem více? Možná vás překvapí, co už o květomluvě víte, a ještě více to, co o ní zatím netušíte.

Prohlídky zámku ve všední dny ve 12:00, 14:00 a 16:00 hod. O víkendech od 10:00 do 17:00 hod
Doporučujeme zakoupit vstupenku předem na vámi zvolený čas na: https://tickets.zamekloucen.cz/vstupenky.
Po prohlídce obdržíte drobnost jako vzpomínku a inspiraci.

Vytvořeno 3.5.2022 7:55:01 | přečteno 148x | kristyna.kleiblova
load