Akce Ochutnej Evropu již tento týden v Mladé Boleslavi

Ochutnej Evropu MB

Těšit se můžete na holandské ryby a sýry, belgické koblížky, francouzské makronky, řecký salát, chorvatskou pljeskavicu, rumunská vína, italské tiramisu, španělské mandle a mnoho dalšího.

Na začátku srpna odstartovala série akcí Ochutnej Evropu, které v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie pořádá Středočeský kraj. Po úspěšných zastávkách v Příbrami, Nymburce a Berouně se další uskuteční v neděli 27. srpna od 10 do 18 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, kde se návštěvníci mohou těšit na gastronomické speciality i bohatý program. Akce probíhají pod záštitou ministra pro evropské záležitosti ČR pana Mikuláše Beka.

 

Kromě nabídky kulinářských specialit z různých koutů Evropy budou v rámci sobotního programu představeny jednotlivé evropské země. Mladoboleslavská punk-rocková kapela Wotazník, vítěz posledního ročníku soutěže Skutečná liga, představí země i po hudební stránce. Po představení jednotlivých bloků evropských zemí, rozložených do celého dne, bude účastníky čekat vystoupení populárních interpretů: Eddie Stoilow a Šárka Vaňková.

 

Na své si přijdou dospělí i děti, pro které je připraven speciální program, skákací hrad, malování na obličej a spousta zábavných soutěží. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

 

Akce umožňuje ochutnat Evropu jak přeneseně díky mnoha zajímavým informacím, tak i doslova. „Stánky s evropskými specialitami se na každou z akcí částečně obměňují. V Mladé Boleslavi se tak návštěvníci mohou těšit na holandské ryby a sýry, belgické koblížky, francouzské makronky, řecký salát, chorvatskou pljeskavicu, rumunská vína, italské tiramisu, španělské mandle a mnoho dalšího,“ zve všechny obyvatele Mladé Boleslavi a okolních obcí, ale i další zájemce Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

 

Spolu s festivalem míří do Mladé Boleslavi také putovní výstava oceněných staveb, realizovaných na území Středočeského kraje za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Výstava pomáhá mimo jiné pochopit význam členství České republiky v Evropské unii.

 

Po zastávce v Mladé Boleslavi se až do poloviny října postupně uskuteční další akce v největších městech středních Čech: 

 

3. 9. Benešov

9.-11. 9. Výstaviště Lysá nad Labem

17. 9. Kolín

24. 9. Rakovník

1.10. Kutná Hora

8.10. Mělník

15.10. Kladno


Vytvořeno 22.8.2022 12:26:22 | přečteno 111x | kristyna.kleiblova
load