Adventní nálada z Čech míří na Slovensko

Adventní press trip Slovensko na zámku Loučeň

Na 3 dny jsme u nás v Pojizeří a Polabí přivítali média ze Slovenska

O tom, jak se vánočně naladit v Pojizeří a Polabí se bude psát i na Slovensku. Spolu se Středočeskou centrálou cestovního ruchu a panem kastelánem ze Zámku Loučeň jsme v našem regionu provedli dámy ze slovenských médií. Jejich výlet započal v Poděbradech, kde se návštěvníci posilnili ve Spa Buffet Felicitas by Lovas na kolonádě.

V Dobrovických muzeích nás provedli nejen expozicí ale i rozsáhlou výrobou v samotném cukrovaru. Odcházeli jsme sice zmoklí, ale ohromení a poučení o procesu výroby cukru, pěstování řepy i historii cukrovarnictví.

Odpočinek, luxusní večeře ale i kurz míchání přírodní kosmetiky čekal na návštěvu v Chateau Mcely. Druhý den, po prohlídce zámku, vyrazila skupina ze Mcel do Skanzenu v Přerově nad Labem, kde již započala výstava Lidové Vánoce v Polabí a kde se jim opět věnoval i průvodce.

Na obědě u talíře Hájenka (půl se šípkovou, půl se zelím) se u krbu zahřáli v restauraci Hájenka v Kersku. Shlédli výstavu betlémů v Lesním ateliéru Kuba a vyrazili do skleníků Litol, podívat se odkud se k nim na Slovensko vozí vánoční hvězdy.

Druhý den pak zakončili ubytováním na Zámku Loučeň výbornou večeří a prohlídkou.

V termínu 17. 11. - 19.11. byla u nás v Pojizeří a Polabí hodně velká zima, poslední den novináři dokonce stihli první letošní sníh, protože sv. Alžběta se sněhem přilétá. 

Vánočně naladěni pak odjížděli do Koulier v Oflendě u Hlinska, kde si zkusili mimo jiné vyrobit vánoční ozdobu. Právě ozdobami české výroby Koulier jsou nazdobeny vánoční stromečky v komnatách zámku Loučeň na téma "Radosti co dala Evropa světu". Již popáté můžete navšívit interiér zámku díky unikátní akci s názvem Příběh vánočního stromečku, která každoročně patří mezi nejúspěšnější akce celého roku.

Vytvořeno 23.11.2022 12:53:38 | přečteno 138x | kristyna.kleiblova
load